Ручни рад (музички албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ручни рад
Омотот на албумот
Студиски албум на Леб и сол
Издаден 1978
Снимен 1978, Студио 5 Белград
Жанр Етно
Џез-Рок
Времетраење 36:01
Издавач ПГП РТБ
Албуми на Леб и сол
Претходен албум
Леб и сол 2
(1978)
Следен албум
Бесконачно
(1981)

Ручни рад е името на третиот студиски албум на македонската џез/рок група Леб и сол. Албумот бил издаден во 1979 година, преку издавачката куќа ПГП РТБ.

Список на песни[уреди | уреди извор]

  1. Лења песма (4:32)
  2. Ребус (5:12)
  3. Хогар (4:21)
  4. Ручни рад (5:07)
  5. Кумова Слама (5:20)
  6. Пут у ведро (5:20)
  7. Верни пас (6:09)

Целосно времетраење: 36:01

Постава[уреди | уреди извор]

Гости[уреди | уреди извор]