Бесконачно (музички албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Бесконачно
Омотот на албумот
Студиски албум на Леб и сол
Издаден 1981
Снимен 1981, Белград
Жанр Етно
Џез-Рок
Времетраење 38:15
Издавач ПГП РТБ
Албуми на Леб и сол
Претходен албум
Ручни рад
(1979)
Следен албум
Следовање
(1982)

Бесконачно е името на четвртиот студиски албум на македонската џез/рок група Леб и сол. Албумот бил издаден во 1981 година, преку издавачката куќа ПГП РТБ.

Список на песни[уреди | уреди извор]

  1. Харс (4:06)
  2. Скакавац (3:04)
  3. Жива рана (5:43)
  4. Ајде сонце зајде (5:00)
  5. Бели мрак (3:28)
  6. Неплаћена струја (4:06)
  7. У том је ствар (3:43)
  8. Стомачне вијуге (2:55)
  9. Касно поподне (4:46)

Целосно времетраење: 38:15

Постава[уреди | уреди извор]