Следовање (музички албум)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Следовање
Омотот на албумот
Студиски албум на Леб и сол
Издаден 8 февруари 1982
Снимен ноември 1981, студио М-2, Скопје
Жанр Етно
Џез-рок
Времетраење 39:03
Издавач ПГП РТБ
Продуцент Леб и сол
Албуми на Леб и сол
Претходен албум
Бесконачно
(1981)
Следен албум
Акустична траума
(1982)

Следовање („Следување“) е името на петтиот студиски албум на македонската џез/рок група Леб и сол. Албумот бил издаден во јануари 1982 година, преку издавачката куќа ПГП РТБ.

Список на песни[уреди | уреди извор]

  1. Локомобила (3:01)
  2. Пази да пазиш (3:55)
  3. Мирко (4:46)
  4. Носим твој жиг (3:32)
  5. Миле Поп Јорданов (4:39)
  6. Лет у месту (3:34)
  7. Мирис југа (3:43)
  8. Њена сена (4:38)
  9. Хвала на свему (5:18)
  10. Ода ладости (1:53)

Целосно времетраење: 39:03

Постава[уреди | уреди извор]