Википедија:ВикиПроект Македонија/Градови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа страна има за цел да ги координира корисниците што сакаат и се заинтересирани за проширување на статиите за градови во Македонија. Подолу се наведени регионите каде се наоѓаат градовите и веднаш под нив се наоѓа листа каде корисниците треба да се потпишат во зависност за кој град се заинтересирани да пишуваат.

Полошки Регион[уреди извор]


  1. --Raso mk (разговор) 23:25, 28 декември 2008 (UTC) Коментар  Овие два града ги правам јас. И ги направив

Југозападна Македонија[уреди извор]


Пелагонија[уреди извор]


  1. /

Скопје[уреди извор]


Тиквешки регион[уреди извор]


  1. /

Југозападна Македонија[уреди извор]


  1. /

Источна Македонија[уреди извор]


  1. /

Североисточна Македонија[уреди извор]


  1. /-- MacedonianBoy  Oui? 23:19, 28 декември 2008 (UTC) Коментар  Би требало сите три да ги досредам и напишам.