Богота

Од Википедија — слободната енциклопедија
Богота

Богота е главен град на Колумбија а воедно и најголем град во истоимената држава[1].

Знамето на Богота

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Organización del Distrito Capital“ (шпански). bogota.gov.co. Архивирано од изворникот на 4 March 2016. Посетено на 5 January 2016.