Прејди на содржината

Јемин Моше

Координати: 31°46′19″N 35°13′29″E / 31.772° СГШ; 35.2246° ИГД / 31.772; 35.2246
Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед кон Јемин Моше

Јемин Моше (хебрејски:ימין משה е населба која се наоѓа во Ерусалим, Израел. Оваа населба била создадена во 1891 година, како една од првите населби надвор од стариот дел на градот.

31°46′19″N 35°13′29″E / 31.772° СГШ; 35.2246° ИГД / 31.772; 35.2246