Талбија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
a

Талбија (хебрејски:טלביה‎ арапски:?) е населба која се наоѓа во Ерусалим, Израел. Се наоѓа помегу Рехавија и Катамон.