Талпиот

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
HadarS.jpg

Талпиот (хебрејски:תלפיות , арапски:?) е населба која се наоѓа во Ерусалим, Израел. Се наоѓа до Кидрон.

31°45′N 35°13′E / 31.750° N; 35.217° E / 31.750; 35.217