Прејди на содржината

Тахиќанка со цвеќе

Од Википедија — слободната енциклопедија

Тахиќанка со цвеќе — слика од 1891 од Пол Гоген. Денес, сликата се наоѓа во Новата Карлсбершка Глиптотека во Копенхаген.[1]

наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Каталог“.