Разлика помеѓу преработките на „Завхан (покраина)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Бот Додава: ace:Aimag Zavkhan; козметички промени
с (Бот Додава: fr:Zavhan (province))
с (Бот Додава: ace:Aimag Zavkhan; козметички промени)
<sup>*</sup> - Главниот град
 
== Референци ==
{{reflist}}
 
[[Категорија:Провинции во Монголија]]
 
[[ace:Aimag Zavkhan]]
[[bg:Завхан]]
[[de:Zawchan-Aimag]]

Прегледник