Воин Поповиќ-Вук: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 257 бајти ,  пред 1 година
Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
[проверена преработка][проверена преработка]
с (→‎Животопис: Јазична исправка, replaced: мач → меч)
(Rescuing 2 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
==Надворешни врски==
*[http://www.srpsko-nasledje.co.rs/sr-c/1998/12/article-10.html „Клону рука у војводе Вука“], Илија Трифуновић, Српско наслеђе, историјска свеска, број 12, децембар 1998.
*[http://www.pogledi.rs/100godina/ar.php Арчибалд Рајс: На сахрани војводе Вука] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20110123134707/http://www.pogledi.rs/100godina/ar.php |date=2011-01-23 }}
*[http://hammer.prohosting.com/~srpstvo/Sadrzaj.html#12 Четници војводе Војина Поповића] {{Семарх|url=https://web.archive.org/web/20090909014002/http://hammer.prohosting.com/~srpstvo/Sadrzaj.html#12 |date=2009-09-09 }}
*[http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=16&status=jedna&datum=2009-03-27&feljton=5509 "Јунаци Кајмакчалана"], Новица Пешић, ''Вечерње новости'', фељтон, 2006.
 
29.743

уредувања

Прегледник