Разлика помеѓу преработките на „ФК Банга“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 35 бајти ,  пред 6 месеци
нема опис на уредувањето
с (Јазична исправка, replaced: Официјален веб-сајт → Официјално мрежно место)
 
| manager = Томас Тамашаускас
| league = [[A лига]]
| season = 20192020
| position = {{increase}} 24. место, [[Прва лига]]
| largestwin =
| worstdefeat =
| bgcolor="#ddffdd" style="text-align:center;"| '''1.'''
| bgcolor="#ddffdd" style="text-align:center;"| '''А лига'''
| bgcolor="#F5F5F5" style="text-align:center;"| '''4.'''
|
|-
547

уредувања

Прегледник