Неврокоп (општина): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
додаден/изменет шаблон
с (PowerBUL ја премести страницата Општина Неврокоп на Неврокоп (општина))
с (додаден/изменет шаблон)
| website = {{URL|http://www.gotsedelchev.bg/}}
}}
{{другизначења|Гоце Делчев (појаснување)}}
 
'''Општина Неврокоп''' (офиц. '''Општина Гоце Делчев'''; {{lang-bg|Община Гоце Делчев}}) — општина во [[Пиринска Македонија]], во денешната [[Благоевградска област]], југозападна [[Бугарија]]. Центар на општината е градот [[Неврокоп]] (Гоце Делчев). Општината има 13 населени места со вкупно население од 36.019 жители (21.07.05).
 

Прегледник