Средна (село)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Средна)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Средна
Карта
Општина: Општина Гоце Делчев
Население: -
Поштенски број: -
Повикувачки број: -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Веб страница: Нема

Средна (бугарски: Средна) — поранешно село во Неврокопско, Пиринска Македонија, во денешната Општина Неврокоп (Гоце Делчев), Благоевградска област, Бугарија.

Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Историja[уреди | уреди извор]

Економија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени институции[уреди | уреди извор]

Администрација и политика[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]