Корисник:Идеологист

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Noia 64 apps karm.svg Овој корисник е активен на Википедија веќе
 3 години, 3 месеци и 12 дена.
mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
en-4 This user speaks English at a near-native level.
ПреводОвој корисник врши превод на текстови од англиски на македонски јазик.
è ѝКорисникот се залага за задолжителна и бескомпромисна употреба на надредниот знак.

Роден сум и живеам во Струмица. Со уредување на Википедија започнав од 2016 година, а од 2018-та сум уредник. Се обидувам да придонесам за добри и викифицирани статии поврзани со мојот град. Покрај тоа често работам на статии кои јас ги сметам за интересни или пак кои се неопходни за македонската Википедија. Се обидувам статиите кои можам да ги илустрирам, па на мојата страница на Викимедија прикачувам фотографии од места или настани на кои сум присуствувал.

Галерија (клик за повеќе слики)[уреди | уреди извор]