Разлика помеѓу преработките на „Источни Словени“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(Одбиени последните 5 промени (од Sashko1999) и ја поврати преработката 3361839 на KasparBot)
{{Инфокутија народ
|group = Источни Словени</br><small>Усходнія славяне ([[белорускиБелоруски јазик|блр.]]) <br> Восточные славяне ([[рускиРуски јазик|ру.]]) <br>Східні слов'яни ([[украинскиУкраински јазик|ук.]])</small>
|image = [[File:Slavic europe.svg|200px|link=]]
|caption = Источните Словени (зелено) на картата на Европа.
3.643

уредувања

Прегледник