Кашлица: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 42 бајти ,  пред 7 години
embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
Кај [[Кучиња|кучињата]], [[кучешка кашлица|кучешката кашлица]] или трахеобронхитот се предизвикува од вирусна инфекција.
 
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Рефлекси]]
[[Категорија:Медицина]]

Прегледник