Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Иран“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 13 години
нема опис на уредувањето
(Нова страница: {{politbox|country=Иран|image=Coat of arms of Iran.svg|size=125|title=Иран|}} |align=left| *Устав *[[Висок раководи...)
 
----
*[[Избори во Иран|Избори]]
*[[Административна поделба на Иран]]|Провинции]] (ostānhā)
*[[Политички партии на Иран|Политички партии]]
*[[Надворешни односи на Иран|Надворешни односи]]

Прегледник