Речко Крајречје

Од Википедија — слободната енциклопедија
Речко Крајречје
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Речко Крајречје или Зал Реч (албански: Zall-Reç) — село во општината Дебар од истоимената област во Албанија. До 2015 г. бил самостојна општина, а денес има статус на општинска единица во рамките на Општина Дебар.

Географија[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]