Прејди на содржината

Селиште (Дебар)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Селиште
'
Област Албанија
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лето (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Селиште — село во Албанија. Селото се наоѓа во областа Дебар и општината Селиште.

Географија

[уреди | уреди извор]

Историја

[уреди | уреди извор]

Демографија

[уреди | уреди извор]

Личности

[уреди | уреди извор]

Поврзано

[уреди | уреди извор]

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]