Борје (Дебар)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Борје
'
Област Албанија
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Борје или Борје-Лурје — село во источна Албанија. Селото се наоѓа во областа Дебар, во округот Пешкопеја и во општината Луре.

Географија[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]