Подгорци (Албанија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Подгорци
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Подгорци (Албанија) — село во Албанија. Селото се наоѓа во областа Дебар и општината Макеларе.

Географија[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]