Арас (село)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Арас
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Арас — село во западна Албанија. Селото се наоѓа во областа Дебар[1], во округот Пешкопеја и во општината Арас.

Географија[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Law nr. 115/2014“ (PDF). Архивирано од изворникот (PDF) на 2015-09-24. Посетено на 2015-06-09.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]