Речка Белица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Речка Белица
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Речка Белица или Бардај Реч — село во источна Албанија. Селото се наоѓа во областа Дебар, во округот Пешкопеја и во општината Зал Реч.

Географија[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]