Дардско Крајречје

Од Википедија — слободната енциклопедија
Дардско Крајречје
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Дардско Крајречје или Зали-Дарда — село во јужна Албанија. Селото се наоѓа во областа Дебар, округот Пешкопеја и општина Зал Дарде.

Географија[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]