Податотека:Bizansist touchup.jpg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(2.516 × 970 пиксели, големина: 1,67 МБ, MIME-тип: image/jpeg)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис

Constantinople in Byzantine times

Датум
Извор digital file from intermediary roll film copy, Digital ID: pan 6a23442, USA memory collection
Автор http://en.wikipedia.org/wiki/User:DeliDumrul

Лиценцирање

Digital ID: pan 6a23442 Source: digital file from intermediary roll film copy

Touch-up information

Parts of the original digital image was digitally recreated with sea texture. It's observed that in the original film copy, water bodies were colored in gold tones. The later added water texture made parts of the sea in the picture look like beaches. Top of the image had a red bold line that wasn't part of the image and there noise and fold lines in the picture.

Action: Sea textured areas were recolored in gold tones. Red line was removed. Minor touch-ups were made on the image to restore the original picture.

Лиценцирање

Original work:

Public domain
Ова дело е во јавна сопственост во САД бидејќи е дело на Федералната владата на САД по условите одредени во Наслов 17, Глава 1, Став 105 од Законикот на САД. Видете Авторски права. Напомена: Ова важи само за дела на Федералната влада, но не и за дела на поединечните американски држави, територии, државната заедница, грофовиите, општините, и сите други административни единици. Овој шаблон не важи ни за дизајни на поштенски марки издадени од Поштата на САД од 1978 г. наваму. (Видете 206.02(b) од Компендиум II: Правилник за авторските права).
Great Seal of the United States (obverse).svg

Modifications as described above:

PD-icon.svg
Ова дело е предадено во јавна сопственост од неговиот автор, DeliDumrul на Ризница на . Ова важи за целиот свет.
Во случај ова да е правно неизводливо:
DeliDumrul му дозволува секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна09:47, 11 август 2012Минијатура на верзијата од 09:47, 11 август 20122.516 × 970 (1,67 МБ)DIREKTORMinor fixes
21:16, 8 јануари 2012Минијатура на верзијата од 21:16, 8 јануари 20122.516 × 970 (1,71 МБ)DIREKTORTone, contrast, English labels
06:16, 30 октомври 2006Минијатура на верзијата од 06:16, 30 октомври 20062.516 × 970 (1,17 МБ)CrniBombarder!!!

Следниве 52 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци