Никола Формичети

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Никола Формичети
Nicola Formichetti.jpg
Роден(а)мај 31 1977 (1977-05-31) (43 г.)
Токио, Јапонија
Познат(а) поМодна дирекција, уредување, дизајн, креативна дирекција, арт дирекција
Награди2010 Isabella Blow Award
Мреж. местоnicolaformichetti.com
mugler.com

Никола Формичети (роден 31 мај 1977) е моден творец со јапонско и италијанско потекло.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]