Alejandro (песна)

Од Википедија — слободната енциклопедија
„Alejandro“
Сингл од Лејди Гага
од албумот The Fame Monster

Alejandro“ e песна од американската пејачка Лејди Гага. Била издадена како трет и последен сингл од нејзиниот трет EP албум The Fame Monster (2009).

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]