Лин

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Села во Албанија
Лин се наоѓа во Албанија
Лин
Лин (Албанија)
Име: Лин
Област:
Округ:
Општина: -
Население:  ?
Поштенски код: -
Повикувачки број -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Мрежно место: немаЛин или Линче е село во источна Албанија, на самото Охридско Езеро. Сместено е воГоричката област, Поградечки округ.

Историја[уреди | уреди извор]

Географија[уреди | уреди извор]

Панорама на Лин

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]