Кусороб

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кусороб
Кусороб во рамките на Егејска Македонија
Кусороб
Местоположба на Кусороб во Егејска Македонија
Кусороб на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ 0503050601
Кусороб на Ризницата

Кусороб или Косруп (грчки: Μεσορόπη, Месоропи) — село во Егејска Македонија [1], Грција, во состав на општината Кушница, Источна Македонија и Тракија со 610 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]