Прејди на содржината

Дурмусли

Од Википедија — слободната енциклопедија


Дурмузли
Дурмузли во рамките на Егејска Македонија
Дурмузли
Местоположба на Дурмузли во Егејска Македонија
Дурмузли на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ

Дурмусли, Дормушлу или Дурмузлу — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба

[уреди | уреди извор]

Историја

[уреди | уреди извор]

Економија

[уреди | уреди извор]

Демографија

[уреди | уреди извор]

Општествени установи

[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости

[уреди | уреди извор]

Редовни настани

[уреди | уреди извор]

Личности

[уреди | уреди извор]

Култура и спорт

[уреди | уреди извор]

Иселеништво

[уреди | уреди извор]

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]