Прејди на содржината

Ахатлар

Од Википедија — слободната енциклопедија


Ахатлар
Ахатлар во рамките на Егејска Македонија
Ахатлар
Местоположба на Ахатлар во Егејска Македонија
Ахатлар на карта

Карта

Шифра во ЕЛСТАТ

Ахатлар или Атлар — село во Егејска Македонија, Република Грција.

Географија и местоположба

[уреди | уреди извор]

Историја

[уреди | уреди извор]

Економија

[уреди | уреди извор]

Демографија

[уреди | уреди извор]

Општествени установи

[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости

[уреди | уреди извор]

Редовни настани

[уреди | уреди извор]

Личности

[уреди | уреди извор]

Култура и спорт

[уреди | уреди извор]

Иселеништво

[уреди | уреди извор]

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]