Прејди на содржината

Циклотридекан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Циклотридекан
Назнаки
295-02-3 Ок
ChemSpider 119922
3Д-модел (Jmol) Слика
PubChem 136145
Својства
Хемиска формула
Моларна маса 0 g mol−1
Дополнителни податоци
Освен ако не е поинаку укажано, податоците се однесуваат на материјалите во нивната стандардна состојба (25 °C, 100 kPa)
Наводи

Циклотридеканорганско соединение со хемиска формула C13H26.

Наводи[уреди | уреди извор]