Список на влади на Социјалистичка Република Македонија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е список на влади и извршни совети на Собранието на НРМ/СРМ во периодот 1945-1991 година.