Разлика помеѓу преработките на „Шумен (област)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 19 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: he:מחוז שומן)
<tr>
<th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white"><big>'''Шуменска област'''</br><small>Област Шумен</small></span></th></tr>
<tr><td colspan="2" align=center>[[ПодатотекаFile:Shumenska_oblastOblast Shumen.png|270px|Мапа на Бугарија, Шуменска област е означена]]<br /></td></tr>
<tr><td colspan="2" cellspacing="0" cellpadding="2"></td></tr>
<tr><th colspan="2" align=center bgcolor=#008000><span style="color:white">'''мапа'''</small></th></tr>

Прегледник