Разлика помеѓу преработките на „Црква „Св. Кузман и Дамјан“ - Говрлево“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Отстранети белини од инфокутиски код using AWB
с (Замена со тековен назив на предлошка, replaced: цитирање вести → наведени вести using AWB)
с (→‎top: Отстранети белини од инфокутиски код using AWB)
|име=Свети Кузман и Дамјан
|слика=Црква „Св. Кузман и Дамјан“ - Говрлево (1).JPG
|големина на слика=
|опис=
|епархија=Скопска

Прегледник