Разлика помеѓу преработките на „Британска Империја“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 3 години
с
P.Nedelkovski ја премести страницата Британска империја на Британска Империја презапишувајќи врз пренасочување: Правопис - голема почетна буква на секој дел кај сопствените имиња
с (Робот: Автоматизирана замена на текст (-Првата Светска Војна +Првата светска војна))
с (P.Nedelkovski ја премести страницата Британска империја на Британска Империја презапишувајќи врз пренасочување: Правопис - голема почетна буква на секој дел кај сопствените имиња)

Прегледник