Разлика помеѓу преработките на „12 април (родени)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 176 бајти ,  пред 5 години
дополнување
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1931]] 
|[[Леонид Дербењов]] — советски и руски поет.
|-
|valign="top" align="right"|[[1956]] 
|[[Рајко Коиќ]] — српски рок-музичар, член на групата „[[Рибља чорба]]“.
|-
|valign="top" align="right"|[[1958]] 

Прегледник