12 април (родени): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 115 бајти ,  пред 6 години
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1871]] 
|[[Јоанис Метаксас]] — грчки фашист и диктатор.
|-
|valign="top" align="right"|[[1885]] 
|[[Робер Делоне]] — француски сликар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1921]] 

Прегледник