Бисалтија: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 36 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
== Денешна општина ==
По областа е именувана и општината [[Визалтија (општина)|Визалтија]] во [[Сер (округ)|Серскиот округ]], согласно грчката политика на присвојвуање на [[Античка Македонија|древната историја на Македонија]].
 
== Наводи ==

Прегледник