Дмитриј Иванович Менделеев: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Отстрането уредувањето на 77.29.146.244 (разговор), вратено на последната верзија на ГП
Нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 77.29.146.244 (разговор), вратено на последната верзија на ГП)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Infobox scientist
|name = ДимитријДмитриј Менделеев
|image = DIMendeleevCab.jpg
|caption = Дмитриј Менделеев во 1897

Прегледник