Источни Русини: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 9 години
с
r2.7.2+) (Робот: Ја менувам sr:Русини (Украјина) во sr:Карпатски Русини
Нема опис на уредувањето
с (r2.7.2+) (Робот: Ја менувам sr:Русини (Украјина) во sr:Карпатски Русини)
[[cu:Роусє (Карпатьсци)]]
[[ckb:ڕووسین]]
[[sr:Карпатски Русини]]
[[sr:Русини (Украјина)]]
[[fi:Ruteenit]]
[[sv:Rusiner]]
127.175

уредувања

Прегледник