Разлика помеѓу преработките на „Фридрих Вилхелм Јозеф фон Шелинг“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
| birth_place = [[Леонберг]], [[Виртемберг]], [[Германија]]
| death_date = {{починал на и возраст|1854|8|20|1775|1|27|df=y}}
| death_place = [[Рагац|Бад Рагац]], [[Швајцарија]]
| school_tradition = [[идеализам]] |
main_interests = „натурфилозофија“, [[природознание]], [[естетика]], [[религија]], [[метафизика]], [[епистемологија]] |
|PLACE OF BIRTH= [[Леонберг]], [[Виртемберг|Виртемберг]], [[Германија]]
|DATE OF DEATH= 20 август 1854
|PLACE OF DEATH= [[Рагац|Бад Рагац]], [[Швајцарија]]
}}
 
[[Категорија:Германско благородништво]]
[[Категорија:Романтизам]]
[[Категорија:Луѓе од Баден-Виртемберг]]
 
[[af:Friedrich Schelling]]

Прегледник