Разлика помеѓу преработките на „Зависна територија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 113 бајти ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: da:Afhængigt territorium)
с
 
=== Америка ===
* [[Американски Девствени островиОстрови]]
* [[Ангвила]]
* [[Аруба]]
* [[Бермуди]]
* [[Британски Девствени островиОстрови]]
* [[Фокландски островиОстрови]]
* [[Француска Гвајана]]
* [[Гренланд]]
* [[Гвадалупе]]
* [[Кајмански островиОстрови]]
* [[Мартиник]]
* [[Монтсерат]]
=== Азија ===
* [[Гуам]]
* [[Северни Маријански островиОстрови]]
 
=== Европа ===
* [[Акротири и Декелија]]
* [[Фарски островиОстрови]]
* [[Гибралтар]]
* [[Џерзи]]
* [[Американска Самоа]]
* [[Француска Полинезија]]
* [[Кокосови островиОстрови]]
* [[Кукови островиОстрови]]
* [[Ниуе]]
* [[Нова Каледонија]]
* [[Питкернски Острови]]
* [[Острови Питкерн]]
* [[Норфолшки Остров]]
* [[Остров Норфок]]
* [[Токелау]]
* [[Божиќен островОстрови]]
* [[Валис и Футуна]]
 
[[Категорија:Зависни територии| ]]
[[Категорија:Административни поделби]]
[[Категорија:Држави]]
 
[[af:Lys van afhanklike gebiede]]

Прегледник