Разлика помеѓу преработките на „Филип V Македонски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 43 бајти ,  пред 10 години
с
Бот: Промена на шаблон: MacedonKings
с
с (Бот: Промена на шаблон: MacedonKings)
{{succession box| before = [[Антигон III Досон]] | title = [[Крал на Античка Македонија]]|years= [[221 п.н.е.]]–[[179 п.н.е.]] | after = [[Персеј]]}}
{{end box}}
{{Кралеви на Античка Македонија}}
{{MacedonKings}}
 
[[Категорија:Кралеви на Античка Македонија]]
941.847

уредувања

Прегледник