Разлика помеѓу преработките на „Усќудар“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 9 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: fa:اسکدار, sw:Üsküdar Брише: az:Üsküdar, İstanbul
с (Бот: козметички промени)
с (Бот Додава: fa:اسکدار, sw:Üsküdar Брише: az:Üsküdar, İstanbul)
[[Категорија:Населби во Истанбул]]
 
[[az:Üsküdar, İstanbul]]
[[bg:Юскюдар]]
[[de:Chrysopolis]]
[[en:Üsküdar]]
[[es:Üsküdar]]
[[fa:اسکدار]]
[[fr:Üsküdar]]
[[hu:Üsküdar]]
[[pt:Üsküdar]]
[[sv:Üsküdar]]
[[azsw:Üsküdar, İstanbul]]
[[tr:Üsküdar, İstanbul]]
5.104

уредувања

Прегледник