Слова

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Села во Албанија
Слова се наоѓа во Албанија
Слова
Слова (Албанија)
Име: Слова
Област: Дебар
Округ:
Општина: Слово
Население: ?
Поштенски код: -
Повикувачки број -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Мрежно место: немаСлова е село во Албанија. Селото се наоѓа во областа Дебар и општината Слово.

Историја[уреди | уреди извор]

Географија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]