Селиште (Албанија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Села во Албанија
Селиште (Албанија) се наоѓа во Албанија
Селиште (Албанија)
Селиште (Албанија) (Албанија)
Име: Селиште (Албанија)
Област: Дебар
Округ:
Општина: Селиште
Население:  ?
Поштенски код: -
Повикувачки број -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Мрежно место: немаСелиште е село во Албанија. Селото се наоѓа во областа Дебар и општината Селиште.

Историја[уреди | уреди извор]

Географија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]