Селиште (Дебар)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Селиште (Албанија))
Селиште
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Селиште — село во Албанија. Селото се наоѓа во областа Дебар и општината Селиште.

Географија[уреди | уреди извор]

Историја[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]