Ристо Арнаудовски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Македонија Ристо Арнаудовски
Risto Arnaudovski 30 11 2014 2.jpg
Лични податоци
Роден(а) 9 јули 1981 (1981-07-09) (41 г.)
Загреб, Хрватска
Националност Хрват/Македонец
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина &100000000000001960000001,96 м
Позиција Лев бек
Клупски податоци
Тековен клуб Австрија Алпла Хард
Број 3
Сениорски клубови
2002–2004
2004–2005
2005–2006
2006–2009
2009–2011
2011–2012
2012–2013
2013–2014
2014–2015
2015–2017
2017–
Хрватска Дубрава Загреб
Франција Ливри-Гарган
Хрватска Загреб
Хрватска Меѓимурје
Босна и Херцеговина Босна Сараево
Австрија Брегенц
Германија Либек
Германија Минден
Австрија Бернбах-Кефлах
Австрија Ферлах
Австрија Алпла Хард
Репрезентација
2010– Македонија Македонија

Ристо Арнаудовски (роден на 9 јули 1981 во Загреб) — македонски ракометар кој игра за австрискиот клуб Алпла Хард.

Титули[уреди | уреди извор]

Постигнувања[уреди | уреди извор]

  • Најдобар стрелец во Премиер лигата на Хрватска: (2004 и 2009)
  • Најдобар играч во купот на Хрватска: (2009)
  • Најдобар стрелец во купот на Хрватска: (2009)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]