Огледало

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Огледало кое ја покажува рефлекцијата на вазна

Огледало е површина која правилно ја одбива светлината.

Наводи[уреди | уреди извор]

Библиографија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]